VŠE O TČM HERBS » Bezpečnost produktů TČM Herbs

Bezpečnost produktů TCM Herbs

Bezpečnosti a kvalitě produktů naší společnosti TCM Herbs je věnována v celém průběhu výrobního procesu maximální pozornost.

Níže uvedenými postupy Vás provedeme celou velmi složitou škálou různých kontrolních a schvalovacích procesů, kterou absolvují naše produkty na cestě ke konečnému zákazníkovi.

 

Belgie

  • Schválení Státním zdravotním ústavem (SZÚ) a Ministerstvem zdravotnictví (MZ ČR) o zdravotní nezávadnosti bylinných tablet.
  • Každá šarže jednotlivých bylin (177 druhů) je testována (viz Medichin) v renomované akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin,  těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsén a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně a kvasinky (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny) a na pesticidy (organochlorové, organofosforové, pyretroidní, dusíkaté a ostatní pesticidy). Byliny v našich tabletách nejsou ionizovány. Lahvičky jsou vyplněny zdravotně nezávadnou molitanovou pěnou.

Naším hlavním dodavatelem je belgická firma Medichin, která dováží veškeré byliny od firmy Min Tong Pharmaceutical Co. z Taiwanu a která byla založena v roce 1938 a patří proto i k nejstarším a zároveň i nejrenomovanějším firmám v této oblasti. Tento obchodní partner byl vybrán s ohledem na jeho důslednou laboratorní kontrolu, kterou věnuje celému výrobnímu procesu (viz TCM na Taiwanu). Belgická firma Medichin vyrábí z koncentrovaných čínských bylin v poměru 1:5 v podobě prášku (jako kakao) bylinné tablety bez použití syntetických přísad, jako pojivo slouží přírodní mikrokrystalická celulóza (v dávce do 1 %). Jedná se o 100% přírodní bylinné produkty, a které mimo jiné neobsahují žádný lepek. V současné době veškerou produkci bylinných tablet zajišťuje pro naši firmu, jež je i výhradním distributorem, právě tato belgická firma Medichin.

Podrobnější informace o výrobci a výrobním procesu se pak dozvíte zde - Ming Tong Pharmaceutical Company Taiwan.

Jednotlivé byliny (177 druhů) jsou testovány v renomované akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsén a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně a kvasinky (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny).

Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 460 druhů pesticidů, neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické, konzervační a syntetické látky, ani antibiotika, kortikoidy, lepek či kyselinu aristolochovou (více ZDE). Co se týká kyseliny aristolochové se lze více dozvědět ZDE.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří jak z hlediska kvality (složením), tak i kvantity (koncentrací) bylin a hlavně z hlediska naprosto bezprecedentního testování každé šarže (mj. na 460 druhů pesticidů) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v této oblasti čínské medicíny představit (a dopřát).

Česká republika

Produkty TCM Herbs s.r.o. jsou v ČR schvalovány následujícími institucemi:

  • Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) - posuzuje zařazení produktů mezi léčiva či doplňky stravy. Státní zdravotní ústav (SZÚ) - vyjadřuje se ke kvantitě obsažených bylin, čímž garantuje i bezpečný účinek bylin na lidský organismus. Vyjadřuje se ke kvalitě produktů, což zahrnuje toxikologická vyšetření na těžké kovy (rtuť, olovo, kadmium, arsen) a vyšetření na bakteriální kontaminaci (E.colli, Salmonella a plísně). Schvaluje veškeré údaje uvedené na etiketě produktů.
  • Ministerstvo zdravotnictví ČR - vydává souhlas (tzv. HEM) podle ustanovení §11 odst. 2 písm. b) bod 3 a odst. 4 zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů s uvedením do oběhu potravin určených pro zvláštní výživu (doplňku stravy). Na základě schválení SZÚ Ministerstvo zdravotnictví ČR notifikuje kosmetické přípravky.
  • Státní zdravotní ústav, Národní referenční centrum pro kosmetiku - testuje a schvaluje kosmetické přípravky, jako jsou např. regenerační krémy, náplasti, šampony, spreje.

Produkty tradiční čínské medicíny jsou dále kontrolovány:

  • Státní zemědělská a potravinová inspekce (SZPI) - odebírá vzorky výrobků na stanovení těžkých kovů, bakterií, plísní a kyseliny aristocholové, dohlíží na dodržování správnosti údajů uvedených na etiketách.

 

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 20-08-2017] Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs