ZLOMENINA
* Žena 60 let - na konci roku 2006 zlomenina dolního konce kosti radiální na pravé ruce - již třetí zlomenina v této oblasti

První - rozsáhlá - tzv. Kollesova zlomenina v jejích 40ti letech - zasáhla kosti celého zápěstí,  po 15ti letech těžké zhmoždění celého pravého předloktí.

Pátý den po úrazu pacientka začala užívat vysoké dávky Biokalcia - nejprve 10 dnů 1 sáček denně, následně pak 1/2 sáčku denně. Léčba - tzn. nutnost fixace předloktí v sádrovém obvazu  se tak zkrátila na polovinu - z 6 týdnů na 3 týdny!!! Po sejmutí sádry byla ruka - až na malý zánět úponové šlachy, který byl odléčen Kordycepsem - v naprostém pořádku a bez nutnosti rehabilitace!!!

Po necelém týdnu zánět zcela odezněl a ruka měla stejnou hybnost jako před úrazem! Vzhledem k tomu, že u této ženy jsou projevy osteoporózy již 15 let, i v těchto kostech zápěstí, jedná se o velký úspěch! Současně s Biokalciem pacientka užívala Biozinek v dávkách 2 tbl denně a pila 2 sklenice minerálky Magnezia, která obsahuje maximální množství hořčíku.

Zlomenina zápěstí - při vyšších dávkách Dětského vápníku (1 sáček denně), Biozinku 2x denně 2 tbl a Kordycepsu byla kost srostlá a naprosto v pořádku za 14 dní. Viz. kúra 4.3. stačila částečně, zřejmě proto, že BADy užívá již delší dobu, zhojeno bylo velmi brzy.

M. R. Letohrad

Zpět na seznam