NAPLNĚNÍ VYSCHLÉHO ŘEČIŠTĚ (091)
MA ZI REN WAN

Doplněk stravy

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Zvlhčuje suchost střev CHANG ZAO
  • Podporuje pohyb stagnující energie čchi QI ZHI
  • Vyživuje nedostatečný jin YIN XU a krev XUE XU
  • Podporuje pohyb střevní peristaltiky

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Dlouhodobá zácpa (Chron. Obstipace)
  • Zlatá žíla (Hemeroidy)

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi MA ZI REN WAN, která je upravena na dnešní poměry. Jedná se o velmi účinnou směs pro léčbu chronické zácpy se suchou či tvrdou stolicí, obzvláště pak ve stáří, u malých dětí či v rekonvalescenci. Tyto obtíže patří k civilizačním chorobám a jsou především vyvolány nevhodným složením potravy, nedostatečným přísunem tekutin, stresem a nedostatkem pohybu. Mezi časté doprovodné příznaky patří pocit suchosti v ústech, žízeň, suchá kůže, nehty a vlasy. Podstatou léčby z hlediska čínské medicíny je jakési "promazávání" střev prostřednictvím olejnatých rostlin. Směs není návyková.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Huo ma ren a Tao ren zvlhčují střeva (obsahují v sobě velké množství oleje), podporují jejich pohyb a uvolňují stolici, přičemž kombinace těchto bylin je obzvláště účinná v případech zácpy, která je vyvolaná nedostatečností jin YIN XU. Hei zhi ma zvlhčuje střeva, vyživuje nedostatečnou krev XUE XU a jin jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU a uvolňuje stolici. Dang gui zvlhčuje střeva a rozhýbává krev YU XUE a posiluje krev XUE XU. Zhi hou po podporuje pohyb stagnující energie čchi QI ZHI a rozpouští stagnaci potravy ve střevech JI SHI CHANG, odstraňuje pocit plnosti a napětí v břiše. Sheng di huang vyživuje nedostatečný jin YIN XU, který je i kořenem těchto problémů. Zhi ke podporuje projímavý efekt této bylinné směsi a současně i přirozeně ochraňuje slezinu PI a žaludek WEI před zraněním od ostatních bylin.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Těhotenství, přítomnost vnitřní vlhkosti SHI.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn., že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin).

 

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 20-08-2017] Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs