PROJASNĚNÍ TEMNÉ TŮŇKY® (102)
BA ZHENG WAN

Doplněk stravy

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Ochlazuje horko RE
  • Vylučuje oheň HUO
  • Podporuje močení (močopudný účinek)
  • Odblokovává bolestivé močení
  • Rozpouští močové kaménky

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Infekce močového měchýře (Cystitis)
  • Infekce močových cest (Uretritis)
  • Zánět ledvin (Glomerulonephritis)
  • Zánět prostaty (Prostatitis)
  • Ledvinné a močové kameny (Calculi urinali et uretri)

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi BA ZHENG WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato směs čistí horko RE a vlhko SHI ze spodního ohniště XIA JIAO. Spodní ohniště zahrnuje oblast od pupku dolů, tedy i močový měchýř PANG GUANG a ledviny SHEN. Infekce jsou nejčastěji způsobeny špatným stravováním s přemírou sladkých, ostrých a tučných jídel či alkoholem, většinou kombinované ještě s akutním prochladnutím (chození bosky či nedostatečně oblečeni, klimatizace…). Typicky se záněty projevují častým močením, pálením při močení, bolestivým močením, tmavou a zkalenou močí, jíž je malé množství a je obtížně vymočitelná, někdy i krví v moči, nafouklým podbřiškem a bolestí v podbřišku, dokonce až zástavou močení. Stagnující vlhko SHI a horko RE se postupně „zahustí a nabalí“ na sebe a vytváří i písek či kameny v močovém traktu, včetně ledvin.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařskou bylinou je Jin qian cao který pročišťuje horkost RE, podporuje močení a je velmi účinný v uvolnění obstrukce způsobené stagnující vlhkostí SHI (viz Legendy psané bylinami). Ministři Che qian zi (viz Legendy psané bylinami), Qu mai, Bian xu a Tong cao pročišťují horkost RE a vlhkost SHI, způchodňují močení a tak pomáhají císaři v odblokování bolestivé močové dysfunkce. Asistentské byliny odstraňují tyto obtíže nepřímo tím, že odvádějí horkost RE: Zhi zi odvádí horkost RE ze tří ohnišť SAN JIAO močí. Poslíček Huang bai odvádí horko RE spodem (močením). Mang xian ochlazuje horko RE a snižuje otoky. Zhi gan cao harmonizuje působení jednotlivých bylin ve směsi, odstraňuje bolesti v podbřišku a pomáhá zmírnit podrážděnost.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Těhotenství, stavy chladu z nedostatku HAN XU. 

Balení - 100 tablet /30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn., že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin).

 

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 20-08-2017] Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs