ZVELEBENÍ RUMĚLKOVÉHO POLE (055)
FU KE ZHONG ZI WAN

Doplněk stravy

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Vyživuje nedostatečnou krev XUE XU a upravuje její oběh
  • Upravuje oběh energie čchi QI ZHI
  • Zahřívá dělohu

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Nedostatečná a nepravidelná menstruace
  • Hormonální poruchy a neplodnost
  • Bílý nesvědivý výtok

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi FU KE ZHONG ZI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Pojmem "rumělkové pole" se označuje energetické centrum člověka, ležící v podbřišku. U ženy se tato oblast spojuje s dělohou a vaječníky. Směs se používá k úpravě hormonální nerovnováhy, vyvolávající potíže spojené s menstruací či plodností, zastavuje tvorbu modřin a odstraňuje špinění mimo cyklus.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Základ této směsi tvoří formule Si wu wan, obsahující Shu di huang, Bai shao, Chuan xiong a Dang gui. Tyto byliny mocně vyživují a doplňují nedostatečnou krev XUE XU a harmonizují játra GAN. Ai ye zahřívá dělohu a vylučuje chlad HAN. E jiao vyživuje krev XUE, zatavuje krvácení a vyživuje jin YIN XU. Xiang fu rozprouďuje stagnující energii čchi QI ZHI, zprůchodňuje játra GAN, utišuje bolest a harmonizuje menstruaci. Du zhong a Xu duan posilují játra GAN a ledviny SHEN, zastavují děložní krvácení a utišují plod. Huang qin zastavuje krvácení, utišuje plod a pročišťuje horkost RE.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Těhotenství a při menses.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn., že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin).

 

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 20-08-2017] Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs