CHLAD RANNÍ MLHY (002)

YIN QIAO JIE DU WAN

Doplněk stravy

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 

  • Uvolňuje povrch BIAO
  • Vylučuje horký vítr FENG RE
  • Vylučuje toxickou horkost RE DU

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

 

  • Chřipka
  • Virózy
  • Horečka s bolestmi v krku
  • Sluneční kopřivka
  • Akutní alergické stavy
  • Infekční dětské nemoci jako spalničky, zarděnky a příušnice

 

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi YIN QIAO JIE DU WAN, která je upravena na dnešní poměry. Jedná se o nejčastěji užívanou směs při napadení zevním škodlivým větrem FENG, a to jak horkým FENG RE, tak i částečně chladným větrem FENG HAN, projevující se těmito příznaky: horečka, žízeň, pocení, bolesti hlavy, bolesti svalů po těle, bolesti, pálení a svědění v krku, nateklé krční mandle, lehce nažloutlá rýma, pálení v nose, kýchání, event. kašel.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Jin yin hua a Lian qiao jsou 2 hlavní byliny v této směsi, jejichž funkcí je ochladit horko RE a zmenšit otoky v krku, které často doprovázejí bolesti v krku. Rovněž mají i antibakteriální účinky, obzvláště při napadení organismu zevním chladem HAN. Niu bang zi vylučuje horký vítr FENG RE z povrchu těla, zmenšuje otoky mandlí a napomáhá uvolňovat bolesti v krku, stejně jako napomáhá pocením snižovat horečku. Bo he ochlazuje horko RE, obzvláště z oblasti krku a hlavy, včetně obličeje a očí, zmenšuje bolesti hlavy a v krku, vyvolává pocení a tím snižuje horečku. Jie geng naviguje energii bylin směrem vzhůru do plic a krku, napomáhá trávení a posiluje plíce FEI, jež řídí obranou energii těla WEI QI a posiluje tak přirozenou obranyschopnost. Dan zhu ye ochlazuje horko RE a zklidňuje psychické podráždění při nemoci, zmírňuje bolesti v krku a ústní afty. Jing jie a uvolňuje povrch pocením a vylučuje jak chladný vítr FENG HAN, tak i horký vítr FENG RE z povrchu těla (viz Legendy psané bylinami). Dan dou chi rovněž vylučuje jak chladný vítr FENG HAN, tak i horký vítr FENG RE, zklidňuje podráždění při horečce a nemoci. Fang feng uvolňuje povrch WEI, vylučuje chladný vítr FENG HAN a zmenšuje bolesti svalů. Ban lan gen ochlazuje horko RE a uvolňuje horký toxin RE DU, obzvláště z oblasti krku a plic, vhodný i pro epidemická onemocnění. Ju hua ochlazuje horko RE a vylučuje horký vítr FENG RE, Huang qin ochlazuje horko RE a vylučuje oheň HUO z horního ohniště ZHONG JIAO, čímž snižuje horečku či bolesti v krku. Zhi gan cao harmonizuje účinek bylin ve směsi a pomáhá usměrňovat energii bylin tam, kde je jí potřeba.

Optimální je užívat tyto tablety spolu s Nápojem stříbrného větru (kód 844) pro rychlejší dosažení žádoucího účinku!

Platí pravidlo, že tyto tablety se v akutním případě užívají ještě 3 dny po skončení všech příznaků.

V případě rýmy je vhodná kombinace s bylinnou směsí Vyvanutí dračí jeskyně (kód 007) a rovněž lze použít i Šaolinový olej (kód 700), jež se mázne dle potřeby pod nos. V případě alergických nemocí je vhodná kombinace s bylinnou směsí Zátiší poustevníka Changa (kód 114), jež vylučuje povrchový škodlivý vítr.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Přítomnosti horka/vlhka SHI/RE či v případě pseudohorka z nedostatečnosti jin YIN XU nebo horka z nedostatečnosti krve XUE XU. Tato směs rozptyluje napadení zevního horkého větru FENG RE BIAO z povrchových vrstev pocením (oproti léčbě vnitřního horka a vlhka SHI/RE, jež se léčí ochlazením horka a vyloučením vlhka spodním ohništěm, tj. močí a stolicí).

 

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 20-08-2017] Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn., že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin).