LINGZHI KOŘEN ŽIVOTA® (200)

GANODERMA LUCIDUM WAN

Doplněk stravy v prášku

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Vyživuje nedostatečnou krev v srdci XIN XUE XU
  • Posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU
  • Rozpouští plicní hlen FEI TAN, vyvolaný chladem HAN
  • Utišuje kašel a astma
  • Zklidňuje ducha SHEN

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Nádorová onemocnění
  • Rekonvalescence po operacích či dlouhodobých nemocech
  • Oslabená či nedostatečná imunita
  • Nespavost, vyčerpání, duševní únava

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi GANODERMA LUCIDUM WAN, která je upravena na dnešní poměry. Lingzhi (Ganoderma lucidum) je další houbou v tradiční čínské medicíně, jež byla užívána již od 3. st. př. Kr. Staří čínští mistři o Lingzhi (což v překladu znamená "Nádherný květ") říkají, že "vzkřísí i mrtvého a postaví na nohy každého", proto byla po staletí uctívána i jako symbol úspěchu a životního blaha. Lingzhi je unikátní jednotkou, jež se honosí názvem Lék věčného života. Je unikátem, který je jakýmsi přirozeným přírodním recyklujícím organismem, tedy vyrábí si vlastní výživné látky. Lingzhi působí na zlepšení funkcí 5 klíčových orgánů lidského těla: srdce, plíce, játra, sleziny a ledvin. Základním efektem je "podpora životní esence a ochrana kořene života", tedy řečeno naší západní terminologií, zlepšení imunitního systému, čímž se liší od ostatních jiných typů léčby, které buď léčí pouze příznaky nemoci či jen doplňují nedostatky v organismu. Lingzhi pomáhá harmonizovat organismus na úrovni tělesné, duševní, duchovní a imunologické tím, že zajišťuje správnou funkci všech orgánů. Proto ji kupř. staří taoističtí mnichové pravidelně užívali k posílení paměti, zlepšení koncentrace a k rozhojnění moudrosti.

Rozbor byliny dle tradiční čínské medicíny - Lingzhi dle čínské medicíny mocně posiluje krev v srdci, QI sleziny, utišuje a zkvalitňuje ducha a rozpouští hlen TAN. Až na 1,5 násobek zvyšuje schopnost krve absorbovat kyslík. Těmito efekty prodlužuje kvalitu našeho života. Obsahuje na 252 známých aktivních složek, jež podporují a vyživují lidský organismus bez vedlejších účinků. Aktivní složkou je polysacharid, jež významně podporuje a aktivuje imunitní systém, ničí viry. Další složkou je směs betaglukanů, kteří aktivují mikrofágy a ss+neutrolily, jež stojí v 1. linii našeho obranného systému proti cizím vetřelcům. Pokud jsou mikrofágy a neutrolily aktivovány betaglukany, tito jsou pak schopny rozeznat a zničit nádorové buňky, odstranit zbylý buněčný odpad, urychlit regeneraci poškozených tkání a posílit ostatní složky imunitního systému, stejně jako snížit hladinu cholesterolu a krevního cukru.

Ganoderan je specifickou složkou, jež je obsažena pouze v Lingzhi. Je označován za „vitamin budoucnosti“, neboť vyvolává tvorbu enzymů, jež zabraňují tvorbě rakovinných buněk a potlačují růst zhoubných nádorových buněk. Rovněž zlepšuje krevní oběh a riziko srdečního infarktu. Další složkou jsou speciální saponiny, jež zabraňují srážení krve, snižují krevní tlak a působí protizánětlivě v případě bolestí a zánětů kloubů.

Dle posledních výzkumů 2003 China vykazuje LINGZHI tyto efekty:

* Imunostimulační účinky (posiluje imunitu bez poškození organismu při opakovaných infekcích a zánětech, optimalizuje činnost kúry nadledvinek)

* Antitumorózní účinky (stavy před či po chemoterapii a radioterapii, snižuje počet nádorových buněk a brání jejich růstu, zvyšuje interleukin H)

* Antioxidační účinky (snižuje volné radikály, prodlužuje kvalitu života, zvyšuje produkci DNA v buněčných jádrech a zvyšuje počet buněk, které oddalují stárnutí)

* Kardiovaskulární účinky (rozšiřuje koronární cévy na srdci, zvyšuje jejich prostupnost, zlepšuje cirkulaci krve v kapilárách srdečního svalu, ochraňuje srdce před krátkodobými nedostatky krve kupř. u angíny pectoris, snižuje cholesterol a krevní tuky, chrání organismus před srdečním infarktem či mozkovou mrtvicí) * Ochrana a detoxikace jater (urychluje odbourání chemických léků a toxických substancí, které způsobují chronické poškození jater, pomáhá při chronické hepatitidě)

* Diabetické účinky (redukuje cukr zvýšením hladiny glukózy v tělesných tkáních)

 

Výběr produktů (chemoterapie/radioterapie)

1. Při probíhající chemoterapii nebo radioterapii, stejně tak jako ještě 2 - 3 měsíce po chemoterapii nebo radioterapii, doporučuje čínská medicína k celkové regeneraci a detoxikaci organismu užívat Coriolus versicolor (Královská houba Yunzhi - kód 199) v denní dávce 3 x 4 tablety.

2. Před chemoterapií či radioterapii, stejně jako po skončení regenerační kůry Coriolem versicolor čínská medicína doporučuje výběr jedné ze 3 následujících hub ( viz tabulka) cca v délce 3 - 6 měsíců v denní dávce 3 x 4 tablety dle následujících kritérií v tabulce. Lze kombinovat i 2 produkty současně v případě odpovídajících příznaků.

Produkt: Účinek: Příznaky:

Královská houba Yunzhi

kód 199

Coriolus versicolor

Posiluje YIN jater a ledvin, ochlazuje horko, rozpouští hlen TAN, vysušuje vlhko SHI Suché oči, sucho v ústech, tupé bolesti hlavy, nespavost, mrtvění končetin, bledý obličej se zarudlými líčky, závratě, rozostřený zrak, noční pocení, bolesti v bedrech, pískání v uších, u žen slabá či opožděná menstruace

Lingzhi kořen života

kód 200

Ganoderma lucidum

Posiluje Qi sleziny a krev v srdci, zklidňuje ducha SHEN, rozpouští hlen TAN


Nadýmání, bledost, studené nohy a ruce, slabost končetin, měkčí stolice, pocit tíže po jídle, zkrácený dech, bušení srdce, snížená koncentrace, fyzická a duševní únava, zapomnětlivost

Tibetský klenot Cordyceps

kód 198

Cordyceps sinensis

Posiluje YANG ledvin a YIN plic, rozpouští hlen TAN Posiluje obranou vrstvu WEI QI časté močení velkého množství světlé moči, bolesti v bedrech, podlamování se v kolenou, vyhledávání tepla, impotence, suchý kašel, bledý obličej se zarudlými líčky

 

Dávkování - 1 odměrka 2x denně (nejlépe ráno a v poledne, protože na noc je pak zbytečně přehršle energie), děti od 3 do 8 let užívají 1 odměrku denně (zarovnaná odměrka má cca 1,5 g). Vždy je nutné prášek zalít trochou teplé vody a řádně rozmíchat, pije se ještě teplý a chutná podobně jako hořká káva či čaj. Stejně tak jej lze i přimíchat do ranního Nápoje čínských MUDRců (kód 900), čímž vznikne i docela chutná snídaně.Užívá se minimálně po dobu 1 měsíce.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Akutní napadení zevní škodlivinou (chřipka, angína,…). Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

Složení (1g vyroben z 5g bylin):

LING ZHI (Lesklokorka lesklá - plodnice) – 90 %

ZHI GAN CAO (Lékořice - uprav. kořen) – 10 %

Obsah polysacharidů v extraktu Ling zhi kořen života je minimálně 20% (200 mg/g).

Balení - 30 g práškového extraktu (obsah bylin je v maximální možné koncentraci 1:5)

 

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 20-08-2017] Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs