POHLAZENÍ MEDVÍDKA PANDY® (115)

XIN/XUE RE FENG WAN mod.

Doplněk stravy

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Vylučuje vnější vítr FENG XIE a tiší svědění
  • Ochlazuje horko v krvi RE XUE a vyživuje YIN
  • Ochlazuje horko v srdci XIN RE a zklidňuje ducha SHEN
  • Odstraňuje škodlivé horko RE a vítr FENG RE z vrstvy WEI, QI a XUE

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Chronické suché a svědivé ekzémy
  • Lupénka
  • Atopické dětské svědivé ekzémy

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o zcela novou, ale velice osvědčenou bylinnou směs, která byla sestavena na základě zkušeností posledních 30 let léčení současných ekzémů pomocí TCM. Je to ta nejzákladnější a dá se říci i nejuniverzálnější bylinná směs pro suché chronické ekzémy, povětšinou svědivé, jichž je v naší době a civilizace přehršle. Příčinou těchto kožních potíží je zpravidla několik současně - vrozená nedostatečnost či dispozice + strava + emoce + kupř. ranné či nadměrné očkování, elektrosmog, apod. (více pak v kapitole Kožní potíže). Tuto směs lze vhodně kombinovat a doplňovat s ostatními bylinnými směsi jako kupř. při nadměrném svědění lze přidat bylinnou směs Zátiší poustevníka Changa (kód 114), při nadměrném horku a neklidu pak zase Zkrocení teplokrevníka (kód 018), u vlhkých mokvavých ekzémů Vánek hedvábného vějíře (kód 113), při ekzémech s lepkavým žlutým výtokem Svléknutí hadí kůže (019) či Patero uhašení sopky (011) apod. Tady záleží již jen na vašem umu a kreativitě. Nechť tedy Pohlazení medvídka pandy vás skutečně pohladí a vše poladí a vyladí tak, aby ekzém odešel do věčných lovišť!

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

Byliny ve směsi jsou rozděleny do 3 skupin:

První skupinu bylin, která je nejdůležitější, neboť zasahuje do nejhlubší 4. vrstvy horka v našem organismu, tedy do vrstvy krve RE XUE, tvoří byliny jako je Chi shao. Tato bylina ochlazuje horko v krvi RE XUE a tzv. pročišťuje krev od ekzémů a vyrážek, stejně tak jako Mu dan pi, která navíc ještě rozprouďuje krev a rozptyluje sraženiny v krvi, vzniklé z horka. Bai xian pi rovněž ochlazuje horko RE XUE, vylučuje horký toxin RE DU, vysušuje vlhko SHI a zastavuje svědění, takže je vhodná i u horkých a vlhkých svědivých ekzémů. Podobně i Deng xin cao, která odvádí vlhko SHI močením a to z tenkého střeva a srdce. Současně i ochlazuje horko v srdci XIN RE, čímž zklidňuje ducha. Jin yin hua ochlazuje horko RE, vylučuje horký toxin RE DU a odstraňuje horký vítr FENG RE.

Druhá skupina bylin ochlazuje horko ve vrstvě čchi, tedy ve 2. vrstvě horka RE QI, obzvláště horko a emoční oheň v dráze srdce RE/HUO XIN, čímž současně i tyto byliny zklidňují ducha a utišují emoce. Patří k nim Shu di huang, jež ochlazuje horko RE a vyživuje YIN, což si můžeme představit asi tak, jak když touto bylinou v našem organismu, který v tomto případě představuje "přehřátý motor", snížíme jeho teplotu a doplníme do něho adekvátní olej, tedy YIN. Rovněž i odstraňuje horký toxin RE DU a rozpouští nahromaděniny, čili tzv. čistí krev. Dan zhu ye ochlazuje horko, hlavně v srdci RE XIN, čímž zbavuje podrážděnosti, Ma chi xian ochlazuje krev, odstraňuje horko a horké toxiny RE DU u kožních vyrážek a vředů. Zhi gan cao ochlazuje horko a odstraňuje horké toxiny RE DU u kožních potíží a celkově harmonizuje účinek všech bylin ve směsi.

Třetí skupinu tvoří byliny, které ochlazují horko RE v povrchové 1. obranné vrstvě WEI a vylučují z ní škodlivý vítr FENG, který je dle čínské medicíny také jednou z hlavních příčin svědění. Mezi tyto byliny patří Fang feng, který je považován za hlavní bylinu na vyloučení škodlivého povrchového větru FENG z organismu. Jeho schopnost zmírňovat svědění u ekzémů a zanícených vyrážek se ještě umocňuje v kombinaci s další bylinou Jing jie (viz Legendy psané bylinami), jež kromě vylučování větru FENG hojí i různé kožní vředy a boláky. Poslední bylinou je Bai ji li, jež má štiplavou a hořkou chuť a vyrovnanou povahu, tedy vypouští škodlivý povrchový vítr FENG BIAO a zároveň tiší vnitřní vítr jater FENG NEI, neboť harmonizuje játra, snižuje jaterní YANG, ochlazuje horko jater GAN RE a odstraňuje stagnaci čchi v játrech GAN QI ZHI. Zhi gan cao pak harmonizuje účinnek bylin ve směsi.

Vhodné je i ošetření postižené kůže krémy (na suché svědivé ekzémy) jako kupř. rakytníková indulona nebo měsíčková mast apod.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - nedostatku horka RE a v těhotenství.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn., že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin).

 

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 20-08-2017] Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs