BIOLOGICKÝ ZINEK

 

Životně důležitý stopový prvek potřebný pro náš organismus již od prenatálního věku!

* má významnou roli v tvorbě hormonů a přímý vliv na tvorbu vazivových tkání a kostry. Je tudíž důležitý pro děti a mladistvé...protože podporuje a urychluje jejich správný růst a vývoj, včetně plodu během těhotenství!

* zvyšuje imunitu: je nutný pro normální činnost lymfatického systému, který hraje důležitou roli v imunitě. Reguluje vzájemné reakce mezi imunitními buňkami organismu. Podobně jako vit. C zabraňuje virovým infekcím, pokud se užívá od nástupu onemocnění. Chřipka nemá ráda zinek!!! Vhodné použití při hypoimunních stavech.

* ovlivňuje funkci pohlavních orgánů: účastní se produkce testosteronu a tvorby spermií. Při jeho nedostatku se může vyvinout neplodnost, zpomalí se proces pohlavního dospívání u dětí školního věku nebo může dojít ke snížení aktivity pohlavních žláz. Deficit zinku se podílí např. na onemocnění prostaty, u žen zase na nástupu předmenstruačního či klimakterického syndromu.

* vhodný při neurologických onemocněních, poruchách vnímání, neklidu či chronické únavě

* podporuje hojení ran (i pooperačních), zlepšuje psoriázu, uhrovitost, kožní onemocnění. Zlepšuje stav vlasů, nehtů, elasticitu kůže, má omlazující efekt, brzdí proces stárnutí, zachovává pružnost kloubů.

* působí pozitivně na všechny naše smyslové orgány (zlepšuje zrak, sluch, čich, chuť k jídlu, působí jako prevence krátkozrakosti)

UŽÍVÁNÍ A DÁVKOVÁNÍ
1. Při zdravotních potížích
děti 3-10 let 1-2 kapsle/den;
dospělí 2-6 kapslí/den do zmírnění příznaků onemocnění…
Užít co nejdříve po nástupu nemoci.
Užívá se mezi jídly, zapít sklenicí vlažné vody.
Dávkování je individuální, podle věku, váhy a průběhu nemoci.
Nedoporučuje se lidem s alergií na vaječný bílek!
2. Preventivní užívání
děti 1 kapsli denně (nejlépe vysypat do medu, jogurtu, tvarohu...rozmíchat ve lžičce čaje apod.);
dospělí 2 kapsle denně
užívat 1 měsíc/2-3x/rok

UPOZORNĚNÍ
Nevhodný pro děti do 3 let.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy.
Výše uvedené informace slouží pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pokud trpíte chronickou nemocí, jste těhotná či kojíte, tak se o vhodnosti užití jednotlivých potravinových doplňků informujte u svého lékaře.

*Balení: 60kapslí