VODOPÁD Z MODRÉ LAGUNY® (108)

QIAN LIE SHU LE WAN

Doplněk stravy

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Doplňuje energii čchi sleziny PI QI XU
  • Vylučuje vlhko a horko SH/RE ze spodního ohniště XIA JIAO
  • Rozprouďuje blokádu krve YU XUE ve spodním ohništi XIA JIAO
  • Odstraňuje otoky
  • Působí močopudně

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

  • Zvětšená prostata, adenom prostaty (Hyperplasie Prostatae)
  • Akutní a chronický zánět prostaty (Ac. et chron. Prostatitis)

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi QIAN LIE SHU LE WAN, která je upravena na dnešní poměry. Mnoho mužů po 50. roce věku trpí prostatickými obtížemi jako je časté nucení na močení, opožděný nástup močení či bolestmi a pálením v oblasti prostaty. Dle čínské medicíny jsou tyto potíže způsobeny akumulací vlhka SHI a horka RE ve spodním ohništi XIA JIAO, zvláště pak v oblasti močového měchýře PANG GUANG, což má za následek blokádu toku energie čchi QI ZHI. Toto vše (dle "teorie ucpaného okapu") vede k výše zmíněným prostatickým obtížím. Tak jako ženy mají děložní nádory, mají i muži svůj nádor a to v tomto případě v oblasti prostaty, neboť příčiny vzniku jsou dle čínské medicíny obdobné. K hromadění vlhka SHI a horka RE u mužů nejčastěji přispívá alkohol, černá káva, nadměrná či jednostranná spotřeba smažených, tučných či ostrých jídel. Tato směs čistí vlhko SHI a horko RE z oblasti močového měchýře PANG GUANG a rozprouďuje krevní stagnaci YU XUE v této oblasti, čímž dochází ke zmenšování nádoru a prostatických obtíží.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Hierarchie bylin ve směsi není stanovena. Che qian zi ochlazuje horko RE a podporuje močení (viz Legendy psané bylinami), Shi wei ochlazuje horko RE, vylučuje vlhko SHI a odblokovává bolestivé močení, Bai hua she she cao ochlazuje horko RE a vylučuje horké toxiny RE DU močením, Tong cao podporuje močení a ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI, Huang qi podporuje močení a snižuje otoky, Ze lan podporuje močení, Huang bai ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI ze spodního ohniště XIA JIAO, Hai jin sha ochlazuje horko RE, vylučuje horký toxin RE DU, podporuje močení a vylučuje vlhko a horko při bolestivém močení, Hou po rozprouďuje stagnaci krve YU XUE v močovém měchýři PANG GUANG a podporuje močení, Tu si zi posiluje ledviny SHEN a slezinu PI (viz Legendy psané bylinami), Lu lu tong podporuje močení, rozproďuje stagnaci QI a blokádu krve YU XUE, Kun bu podporuje močení a snižuje otoky, Wang bu liu xing rozprouďuje stagnaci krve YU XUE a uvolňuje zablokované dráhy YU LUO.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Opatrně užívat v těhotenství – tzn. jen po dobu akutní fáze nemoci a ne déle než 1 měsíc.

Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 1:5, tzn., že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g sušených bylin).

 

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 20-08-2017] Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs