Tiens KARDI, krillový olej

Doplněk, který je čistým a přírodním zdrojem omega-3

mastných kyselin, nezanechávající žádnou pachuť.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny patří do skupiny esenciál ních mastných kyselin (EFA).                  Obzvláště cenné jsou omega-3 mastné kyseliny EPA (kyselina ekosapentaneová) a DHA (kyselina dokosahexaenová). Lidské tělo si neumí tyto mastné kyseliny vyrobit, a přitom jejich nedostatek může vést k nejrůznějším onemocněním a zdravotním potížím. Proto je nutné je našemu tělu preventivně dodávat.

Co je Krillový olej?

Krill jsou drobní poloprůhlední korýši podobní krevetám, kteří žijí v obrovských hejnech v určitých oceánech naší planety, především kolem Antarktidy. Krill je významným zdrojem mořských omega-3 mastných kyselin.

Jedinečnost krillového oleje spočívá v tom, že omega-3 mastné kyseliny obsahuje ve formě fosfolipidů. Fosfolipidy tvoří strukturální základ buněčných membrán v našem těle. Naše tělo krillový olej snadno rozpozná, vstřebá a využije. Má schopnost být lehce absorbován a ve srovnání s ostatními zdroji omega 3 mastných kyselin je mnohem účinnější. Proto můžeme i menší dávkou krillového oleje dosáhnout lepších výsledků, než pomocí tradiční omega-3 z rybího tuku.

Ryby a rybí tuk jsou oblíbenými, ale ne moc doporučovanými, zdroji omega 3 mastných kyselin, jelikož většina ryb je kontaminována toxiny, rtutí, polychlorovanými bifenyly, průmyslovými polutanty a těžkými kovy. Rybí tuk má velice nízký obsah antioxidantů, které jsou nutné k boji s volnými radikály. Krillový olej má 48krát vyšší obsah antioxidantů než rybí tuk. Obsahuje také astaxanthin, jedinečný flavonoid, u kterého se dnes tvrdí, že má antioxidační účinek nejsilnější.

Jde o silný antioxidant, který může tělu pomoci zbavit se volných radikálů, jež přispívají ke vzniku nejrůznějších zdravotních poruch a onemocnění. Krillový olej je znám svými schopnostmi oddalovat stárnutí. Prostupuje bariérou krev-mozek a krev-sítnice, a může se tak podílet na ochraně očí, mozku a centrální nervové soustavy před poškozeními způsobenými volnými radikály.

 • přispívá ke zdraví srdce, mozku a očí, zlepšuje paměť
 • podílí se na zdravých kloubech, zvyšuje jejich pohyblivost
 • pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi
 • přispívá ke správnému fungování a vývoji nervového systému

Proč Krillový olej Tiens?

 • rychlejší a snazší vstřebávání než u rybího tuku
 • žádná rybí pachuť, ani později v důsledku běžných zažívacích procesů
 • nejčistší zdroj mořské omega-3 na světě, 100% přírodní a bez nečistot
 • je získáván ekologickým a udržitelným způsobem

Krillový olej Tiens se vyrábí pomocí patentované technologie ekologického sběru, která přispívá k eliminaci metod narušujících životní prostředí. Na šetrný sběr navazuje okamžité, pečlivé zpracování, při němž se dbá na zachování vysoké jakosti krillu. Dodavatel krillového oleje použitého v TIENS Kardi je držitelem certifikátu udíleného Marine Stewardship Council, který získal za svá přispění k ochraně přírody a vědecký výzkum.

Tiens KARDI dále obsahuje:

 • Rakytník řešetlákový patří k nejstarším rostlinám na Zemi. Jeho jasně oranžové plody mají za sebou dlouhou historii, kdy byly konzumovány jako složka potravy v Asii a Evropě. Plody jsou bohaté na omega-3, omega-6 a omega-7, vitamíny A, B, C a E, antioxidanty, karotenoidy, stopové prvky a mnoho dalších. Rakytník řešetlákový je nesmírně bohatým zdrojem vitamínů, karotenoidů a flavonoidů. Obsahuje silné antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí a zlepšují vzhled pleti. Rakytník řešetlákový údajně udržuje homeostázi cholesterolu a upravuje krevní tlak, protože je hojným zdrojem nenasycené omega-7 kyseliny palmitoolejové. Pomáhá redukovat množství špatného LDL cholesterolu a zvyšovat množství dobrého HDL cholesterolu v našich artériích.

 • Amaranth neboli laskavec je rostlina bohatá na stanoly a skvalen. Semena amaranthu jsou v rostlinném světě výjimečná svým vysokým obsahem skvalenu - sloučeniny, která pomáhá normalizovat hladiny cholesterolu a triglyceridů v našem těle. Semínka amaranthu nejenže obsahují hodnotné vitamíny skupiny B a esenciální minerály, jako jsou vápník, železo, draslík, zinek, měď a mangan, ale navíc jsou tvořeny kompletním proteinem bohatým na esenciální mastné kyseliny. Skvalen je rovněž zodpovědný za asimilaci kyslíku, jeho přísun do buněk a distribuci i do těch nejvzdálenějších částí našeho těla.

Kdo by měl užívat Kardi?

 • Kardi by měl užívat každý, kdo chce chránit svoje srdce a mozek a zlepšit cirkulaci krve.
 • Je vhodný také pro ty, kteří chtějí mít pod kontrolou cholesterol nebo je trápí cerebrovaskulární onem. (ucpané cévy, nedokrevnost, vysoký tlak, trombózy, infarkty, silná bolest na hrudníku + prudký kašel…).
 • Kardi by měli užívat lidé, kteří chtějí posílit přirozenou obranyschopnost těla.
 • Vhodný pro ty, kteří nemají rádi ryby nebo nemohou užívat doplňky s rybím olejem kvůli problémům s refluxem.

TIENS Kardi pomůže pročistit krevní řečiště, odklidí odpad z cév, jemně ředí krev, čímž pomáhá jejímu správnému průtoku a odstraňuje překážky bránící proudění krve (cholesterol, tuky, vápník, volné radikály), které se usazují na cévních stěnách.

KARDIOVASKULÁRNÍ ONEMOCNĚNÍ VZNIKAJÍ V TĚLE TŘEBA I 10 LET … MŮŽE TO BÝT I DÉLE.

Příznaky, které můžeme pozorovat při jejich postupném vzniku:

1/ MOZEK

- mžitky před očima, náhlé zatmění před očima, rozmazané vidění

- točení hlavy

- příznaky brnění (jazyk, paže, obličej) = špatný stav krevního oběhu

- člověk nemůže usnout … až nespavost X nebo naopak výrazná spavost

- migrény

- člověk není schopen vyslovit, co chce

- zhoršování paměti

- občasné vytékání slin z úst (ráno mokrý polštář = noc = nedokrvování mozku X přes den většinou ok)

- u 50ti-60tiletých - opakované krvácení z nosu (problém s mozkovými cévami)

- náhlý pád bez příčiny, náhlá slabost těla

- zpomalené reakce

2/ SRDCE

- bolest v levé části hrudníku po námaze

- bolest v oblasti krku a ramene

- zkrácený dech při námaze

- po větším množství jídla = tíže na hrudi, srdce buší rychleji

- zrychlené dýchání ve spánku

- nepravidelný pulz

- chůze do schodů = nohy bez síly, únava

- bolest na levé straně zad či ramene = také často souvisí se srdečními problémy, i když to tak nevypadá…

Doporučené dávkování:

1 - 2 kapsle denně (1 kapsle = prevence, 2 kapsle = při problémech; mohou se zvýšit až na 4  kapsle/den). Kapsli užijte před jídlem, zapijte dostatečně vodou. Nepřekračovat denní dávkování.

Složení (1 kapsle):

300 mg - lipidový extrakt z korýše krunýřovka krillová (Euphasia superba), 150 mg - olej z plodu  rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides L.), 50 mg - olej ze semínek amarantu  (Amaranthus  caudatus L.), antioxidant výtažek bohatý na tokoferol. Tvrdý obal kapsle: hypromelóza.

Účinné látky v 1 kapsli:

Mořské fosfolipidy - 120 mg

Omega-3 mastné kyseliny - 66 mg

Omega-7 mastné kyseliny - 37 mg

EPA - 36 mg

DHA - 16 mg

Cholin - 15 mg

Skvalen - 2,5 mg

Astaxanthin - 30 ug

Kontraindikace

Nedoporučuje se osobám alergickým na mořské plody a další složky přípravku.

Upozornění

Nevhodný pro děti do 3let.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy.

Výše uvedené informace slouží pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pokud trpíte chronickou nemocí, jste těhotná či kojíte, tak se o vhodnosti užití jednotlivých potravinových doplňků informujte u svého lékaře.

Balení: 30 kapslí / 501 mg