TIENS Flexi na klouby

Klouby umožňují pohyb v místě, kde jsou na sebe napojeny dvě kosti. Aby mohly klouby řádně fungovat, potřebují zdravou kloubní chrupavku, kloubní maz a správné napojení svalů a šlach. Kloubní chrupavka zde hraje klíčovou roli, protože její dysfunkce vedou k revmatickým onemocněním. Jak plyne čas, kloubní chrupavka se opotřebovává a klouby přestávají správně fungovat. Nastupuje bolest a zatuhlost, které mohou časem přerůst až k omezení hybnosti.

Klouby jsou každý den vystavovány značné zátěži. S přibývajícím věkem začínají trpět mnoha obtížemi. Dokud klouby nebolí, myslíme si, že je s nimi všechno v pořádku. Ale je dobré si uvědomit, že až klouby začnou bolet, znamená to, že nemoc, která bolest vyvolává, již pokročila. Proto bychom měli kloubům preventivně dodávat látky, které podpoří jejich pružnost a pomohou předcházet zánětům.

Kromě stárnutí je dalším faktorem, který ovlivňuje stav našich kloubů, také náš životní styl.

Cvičení je vždy vhodné, ačkoli určité druhy sportů či nadměrná každodenní fyzická námaha může na klouby klást až přílišné nároky, stejně jako zvedání těžkých předmětů, chůze na vysokých podpatcích nebo nadváha. Stres navíc vede ke stahování zádových svalů, což omezuje zásobování nohou kyslíkem a klouby začínají bolet.

Chceme-li klouby udržet v dobré kondici, pomůže nám vhodně zvolené cvičení a strava bohatá na vápník, vitamíny D, B a C. Abychom ochránili kloubní chrupavku před poškozením a defekty, je důležité užívat vhodné potravinové doplňky. TIENS Flexi obsahuje kombinaci biochemických sloučenin (glukosamin, chondroitin, kyselina hyaluronová), přírodních látek a přísad tradiční čínské medicíny (brazilský žampion, harpagofyt, kurkuma). Tato směs dokáže klouby posílit a pomáhá bojovat proti zánětům.

TIENS Flexi obsahuje:

1/ Brazilský žampion (Agaricus blazei). Tato vzácná léčivá houba roste v různých koutech světa (v Číně, na Tchaj-wanu, v Japonsku, v Brazílii). Poprvé byla popsána roku 1945 americkým mykologem Williamem A. Murillem. Teprve v 70. letech vědci, kteří zkoumali četnost výskytu určitých chorob v brazilské populaci, zaznamenali, že obyvatelé regionu Sao Paulo trpívají chronickými nemocemi mnohem méně často. Jejich jídelníček obsahoval právě brazilský žampion.

Tato houba je zdrojem mnoha minerálů (draslíku, fosforu, hořčíku, vápníku, železa) a vitamínů (B1, B2). Obsahuje také kyselinu nikotinovou a bioaktivní polysacharidy, jako jsou betaglukany, které stimulují imunitu těla. Díky tomuto množství cenných živin se brazilskému žampionu připisují protizánětlivé účinky a schopnost posílit kosti a klouby a ulevit od revmatických symptomů.

2/ Harpagofyt neboli Čertův spár (Harpagophytum procumbens) je rostlina původem z Afriky. Obsahuje iridoidní glykosidy, například harpagosid a harpagid, ale i flavonoidy, fenolové kyseliny a mnoho dalších léčivých látek. Farmakologické studie potvrdily přínosy této rostliny: zmírňuje záněty, působí proti artróze a revmatu.

3/ Kurkuma, které se také někdy přezdívá indický šafrán, je v Evropě známá především jako orientální koření. Asijci ji už tisíce let používají v tradiční medicíně, například jako prostředek proti nadýmání. Je to silný antioxidant, několikanásobně silnější než vitamín E.

Kurkuma obsahuje přes sto aktivních látek. Z nich nejvzácnější je kurkumin a jeho deriváty zvané kurkuminoidy. Ty mají výrazné antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Kurkuma se v tradiční medicíně používá jako látka podporující proudění žluči, užívá se v boji proti zánětům a při úlevě od revmatoidní artritidy.

4/ Dále obsahuje 3 biochemické sloučeniny: glukosamin, chondroitin a kyselinu hyaluronovou.

Glukosamin je stavební kámen v chemické syntéze sloučenin tvořících kloubní chrupavku, bez nějž by nebylo možné doplňovat kloubní maz. Po padesátce tělo ztrácí schopnost jej vytvářet, proto je potřeba jeho nedostatek kompenzovat doplňky. Chondroitin vyplňuje mezibuněčné prostory vazivových tkání a kyselina hyaluronová zajišťuje správnou viskozitu kloubního mazu.

Působení TIENS Flexi:

- příznivě působí na klouby a umožňuje aktivní životní styl bez ohledu na věk

- pomáhá ulevit od následků přílišné zátěže kloubů

- pomáhá chránit kloubní chrupavčitou tkáň a snižuje tření
- pomáhá předcházet kloubním zánětům a léčí záněty stávající

- podporuje pružnost kloubů a předcházení tzv. ranní ztuhlosti (obnovuje flexibilitu kloubů)

- pomáhá zmírňovat příznaky revmatoidní artritidy

- brání nepříjemným pocitům v oblasti kloubů spojených se stárnutím nebo s namáhavou prací

Tento přípravek doporučujeme zejména osobám, jejichž klouby a svaly jsou kvůli nadměrné fyzické aktivitě, sportu, fyzické práci či obezitě vystaveny velké zátěži. Užívání tohoto přípravku doporučujeme také starším lidem.

Odpovědi na často kladené otázky:

1. Jaké aktivní přísady, které pečují o klouby, TIENS Flexi obsahuje?
Tento přípravek obsahuje klasické přírodní přísady pečující o klouby včetně glukosaminu a chondroitinu, stavebních složek přirozeně obsažených v pojivové tkáni, které se podílejí na tvorbě šlach, vazů, chrupavky a kloubního mazu.

Jak glukosamin tak chondroitin stimulují tvorbu dalších látek nezbytných pro pojivovou tkáň a pro tvorbu a regeneraci kloubů a pomáhají znovu nastolit správné fungování kloubů.

2. Pokud se už tyto přísady vyskytují v pojivové tkáni, proč je důležité doplňovat je podobnými přípravky?
Vědecké údaje ukazují, že glukosamin a chondroitin účinně pečují o klouby, působí protizánětlivě a pomáhají obnovit hustotu a celistvost kloubní chrupavky.

Když jsme mladí, obsahují naše klouby a kloubní chrupavky dostatek glukosaminu i chondroitinu, jak ale stárneme, tělo jich vytváří stále méně a nastávají podmínky pro vznik degenerativních stavů pojivové tkáně a kloubů.
Aby se tedy lidé degenerativním stavům kloubů vyhnuli, doplňují glukosamin a chondroitin ve stravě. TIENS Flexi má nejkompletnější složení pro zdraví kloubů a obsahuje vysokou míru obou těchto cenných přísad.

3. Odkud pochází glukosamin v TIENS Flexi a je bezpečné jej užívat, když mám alergii např. na korýše?
Glukosamin je aminokyselina, stavební kámen proteinů, který tělo používá při tvorbě chrupavky. Obsahuje také sacharidovou složku. Získává se ze žraločí či hovězí chrupavky, nejčastěji ale pochází z chitinového exoskeletu korýšů, například krabů či krevet. Pokud někdo na tyto potraviny trpí alergií, může to být problém.

Jednou z nejpokročilejších metod získávání glukosaminu je ze stěn houbových mycelií. Tento typ glukosaminu je velmi čistý, tělo jej dobře vstřebává, je účinný a bezpečný pro osoby trpící alergií na korýše.

4. Přečetl/a jsem si na obalu, že glukosamin je v TIENS Flexi obsažen v podobě glukosamin-hydrochloridu (HCl). Proč je lepší než síran glukosaminu?
Obě formy glukosaminu byly podrobeny rozsáhlému testování v klinických zkouškách a obstály se skvělými výsledky, HCl glukosamin je ovšem nejčistší dostupná forma glukosaminu, proto má oproti síranové podobě výhody. Glukosamin HCl je asi o 25 % čistší než síran glukosaminu a proto je pro tělo lépe využitelný.

5. A co chondroitin? Odkud pochází, v  jaké chemické formě? A je pro mne bezpečný?
Chondroitin je dlouhý polysacharid tvořený opakujícími se jednotkami aminosacharidů. Díky svým chemickým vlastnostem má chondroitin obrovskou schopnost vázat vodu. Proto je v těle užitečný jako lubrikant a absorbent nárazů, který je z valné části zodpovědný za odolnost kloubů vůči tlaku.
Většinou se chondroitin získává z výtažků z hovězí či vepřové chrupavčité tkáně, ale další zdroje, jako je například žraločí či rybí chrupavka, jsou kvalitnější.
Chondroitin použitý v TIENS Flexi je ve formě chondroitin sulfátu a pochází z ryb, v porovnání s levnějšími alternativami z hovězí a vepřové chrupavky je čistší a snáze vstřebatelný.

6. TIENS Flexi také obsahuje kyselinu hyaluronovou. Jaké má tato přísada výhody a čím je zvláštní?

Stejně jako chondroitin je kyselina hyaluronová, známá také jako hyaluronan, polysacharid s dlouhým řetězcem, který se přirozeně vyskytuje v mnoha různých částech těla. Protože je kyselina hyaluronová jednou z nejhydrofilnějších (schopných přitahovat vodu) molekul v přírodě, její hlavní funkce v těle a její největší

přínos, krom dalších, je vázat vodu a lubrikovat pohyblivé části těla, jakými jsou například klouby a svaly. Se stoupajícím věkem se snižuje viskozita kloubního mazu. Kyselina hyaluronová svou schopností vázat vodu pomáhá udržet normální tlumící vrstvu kloubů.

7. Odkud kyselina hyaluronová pochází?
Kyselina hyaluronová se získává z kohoutích hřebínků (přirozený zdroj), které jsou enzymaticky purifikovány do menších částí. Je to nejlepší forma hyaluronanu, kterou naše tělo snadno rozpozná a vstřebá lépe než kyselinu hyaluronovou z alternativních zdrojů ze zvířecích kostí.

8. Obsahuje TIENS Flexi nějaké další přírodní rostlinné a výživné přísady a jaký mají vztah k našim kloubům? TIENS Flexi obsahuje další přírodní aktivní přísady, které blahodárně působí na funkci našich kloubů. Výtažek z kurkumy, který je bohatý na kurkumin, a harpagofyt neboli čertův spár pomáhají udržovat klouby zdravé, mobilní a pomáhají ulevit nepříjemným pocitům. Kurkumin pomáhá zvládat zánětlivé reakce v těle.  Další velmi silnou přírodní přísadou je Agaricusblazei, neboli brazilský žampion, houba bohatá na beta-glukany, které podporují aktivitu imunitního systému a podporují přirozenou obranyschopnost těla.

9. Je složení TIENS Flexi nějak ovlivněno tradiční čínskou medicínou?
TIENS Flexi obsahuje Agaricusblazei, v čínské tradici známý jako sluneční houba. Tato speciální přísada je jednou z nejoblíbenějších potravin pro zdraví, která se vyskytuje v různých částech světa, například v jihovýchodním Tibetu, Jün-nanu, západním Sečuánsku na pevninské Číně, na Tchajwanu, v Japonsku a v brazilských deštných pralesech. Podle in vivo studie mohou mít rozpustné beta-glukany z Agaricusblazei významné protizánětlivé účinky a pomáhat při léčení stavů, jako je například revmatoidní artróza.

10. Jak s asijskou bylinkářskou tradicí souvisí další přísady kromě brazilského žampionu a jaké mají přínosy?
TIENS Flexi obsahuje také kurkumu. Díky své sytě žluté barvě se kurkumě říká také „indický šafrán“, nebo jednoduše karí. Tradičně se tato rostlina používá již velice dlouho, téměř 4.000 let. V ajurvédské i tradiční čínské medicíně je kurkuma popsána jako hořké digestivum a prostředek proti nadýmání. Z kurkumy bylo izolováno přes 100 aktivních složek včetně turmeronu a kurkuminoidů.

Moderní studie in vitro odhalily, že tyto složky mají významné antioxidativní a protizánětlivé účinky. Lidoví bylinkáři to věděli již dávno a používali kurkumu jako prostředek proti revmatoidní artritidě.

11. A co harpagofyt, neboli čertův spár? Odkud má své podivuhodné jméno a proč má prospívat mým kloubům?
Čertův spár, neboli harpagofyt, je rostlina původem z jižní a jihovýchodní Afriky. Své jméno získal podle malých háčků na svých plodech. Kořeny čertova spáru jsou pro přípravu tradičních léků nejcennější a sbírají se na konci období dešťů.
Harpagofyt obsahuje množství aktivních složek, například flavonoidy, fenolové kyseliny, harpagosid a beta sitosterol, které působí silně protizánětlivě. Bylinkáři znají harpagofyt pro jeho přínosy v léčbě různých neduhů souvisejících s klouby či vazy a šlachami, jako je například osteoartróza.

12. Proč TIENS prohlašuje, že Flexi je lepší než ostatní podobné výrobky na trhu?
TIENS Flexi byl vytvořen tak, aby poskytoval kompletní spektrum látek, které pomáhají kloubům, a také kompletní řešení různých kloubních obtíží a stavů s nimi souvisejících. Dal by se označit jako spojení zkušeností tradiční čínské medicíny a znalostí západu. Tento potravinový doplněk má navíc pravděpodobně to nejbohatší a nejúplnější složení pro péči o klouby, jaké trh nabízí.

13. Pro koho je TIENS Flexi určen?

TIENS Flexi je určen pro osoby, které:
- trpí kloubními obtížemi;
- mají namáhavou fyzickou práci a jejichž klouby a svaly potřebují lépe chránit;
- vedou aktivní životní styl a pravidelně sportují;
- si přejí předcházet zdravotním obtížím spojeným s věkem, jako je zatuhlost kloubů, a chtějí i nadále žít aktivně.

14. Existují pro TIENS Flexi nějaké kontraindikace?
Užívání TIENS Flexi nedoporučujeme těhotným a kojícím ženám ani osobám alergickým na některou ze složek tohoto preparátu. Pokud užíváte antikoagulační léky, léky proti cukrovce, vysokému krevnímu tlaku, žlučovým kamenům či žaludečním vředům, měli byste před užíváním tohoto přípravku konzultovat svého lékaře.

15. Jak bych měl/a TIENS Flexi užívat a jaká je doporučená denní dávka?

Doporučená dávka jsou 2 tablety denně užívané mezi jídly a zapíjené plnou sklenicí vody. Tuto denní dávku byste neměli překračovat.

16. Jak dlouho bych měl/a TIENS Flexi užívat, mám při pravidelném užívání očekávat nějaké vedlejší účinky?
Chcete-li si udržet zdravé, pružné a dobře chráněné klouby, můžete TIENS Vision užívat, jak dlouho si přejete. Pokud s užíváním přípravku přestanete, po čase se hladina stavebních látek ve vašich kloubech, jako jsou například glukosamin a chondroitin, vrátí na výchozí hodnoty. Protože TIENS Flexi obsahuje přírodní, bezpečné a vysoce kvalitní přísady, neměly by se při dodržování doporučeného denního dávkování objevit žádné vedlejší účinky.

17. Jakou má TIENS Flexi trvanlivost a jak jej uchovávat?

Trvanlivost přípravku TIENS Flexi jsou 4 roky od data výroby, výrobek by se měl uchovávat na suché, chladném místě mimo dosah dětí.

18. Jaký je obsah tohoto přípravku a jak dlouho vydrží, pokud jej budu užívat v souladu s doporučeným denním dávkováním?
Čistý obsah přípravku je 60 tablet po 700 mg, tedy 42 g. To je dávka na jeden měsíc.


* * * * * * * * * * *

Doporučené dávkování

Jedna tableta dvakrát denně, nejlépe ráno a večer do odeznění potíží.

Upozornění
Nevhodný pro děti do 12let. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy.

Výše uvedené informace slouží pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pokud trpíte chronickou nemocí, jste těhotná či kojíte, tak se o vhodnosti užití jednotlivých potravinových doplňků informujte u svého lékaře.

Balení: 60 tablet