KORDYCEPS sinesis

Kordyceps čínský se vyskytuje ve vysokohorské Číně a Tibetu ve výšce 3 500 m nad mořem. Jeho forma existence je podivuhodně zvláštní. Ve skutečnosti je Kordyceps jako dvojjediná bytost = je to i houba, i živočich. V zimě žije v zemi jako houba ve formě kokonu, jeho podhoubí se rozrůstá a s příchodem letního období vyrůstá ze země ven a zcela se přeměňuje v houbu. V průběhu léta vystřeluje spóry, které se usazují na housence motýla a žijí pak na ni jako paraziti. Nakažená housenka se zahrabává do země. V zimě houba postupně ničí a spotřebovává vnitřní orgány housenky a vysává z ní výživné látky. Chitinový obal housenky však zůstává neporušený a houba tak postupně vyplňuje celé její tělo. S nástupem jara dýchacími otvory na hlavě housenky vyrůstá jediné plodové tělo Kordycepsu a popsaný cyklus se opět opakuje.

Jeho forma existence je velmi nezvyklá a právě díky ní v sobě nese informaci o obrovské schopnosti přežití! Housenka, v níž žije Kordyceps, během dvouletého vývoje v zemi vydrží dlouhodobé hladovění, chlad a nedostatek kyslíku. Tělo Kordycepsu je bohaté na výživné látky, specifické enzymy a biologicky aktivní komponenty, které jsou vlastní rostlinám vysokohorských biotopů.

V Číně je Kordyceps tradičním lékem. Historie jeho použití v Číně, jako prostředku k upevnění zdraví a prevence, se počítá už na více než 1 200 let! Stojí na stejné úrovni s takovými všeobecně známými prostředky pro upevnění zdraví a zvýšení odolnosti organismu, jako jsou ženšen a jelení parůžky. Kordyceps pomáhá lidem zbavovat se množství chorob

 

HLAVNÍ SLOŽKY

Hlavními složkami Kordycepsu jsou adenosin (kordycepin) – aktivní sloučeniny, jejichž přítomnost v této houbě určuje kvalitu kultivace. Mohou hrát roli v širokém spektru biologických procesů, například v mezibuněčném transportu energie. Dalšími aktivními složkami jsou polysacharidy, D-mannitol (kordycepsová kyselina) a vitamíny (A, B, C, E), 16 aminokyselin, superoxid dismutáza a také zinek, selen, hořčík, železo a draslík.

Čtyři hlavní léčivé složky, kterým Kordyceps vděčí za své téměř zázračné účinky na lidské zdraví:

1/ Polysacharidy (především glukan b-1, 3-d)

 • zvyšují imunitu
 • podporují detoxikaci
 • působí jako silný antioxidant

2/ Manitol (kyselina cordycepsová)

 • posiluje imunitu
 • zlepšuje metabolismus
 • prevence krvácení do mozku
 • prevence trombózy
 • prevence infarktu myokardu
 • pomáhá při astmatu

3/ Adenosin

(vyrábí se také synteticky - ortodoxní medicína jej používá v injekčním podání jako antiarytmikum na přerušení záchvatovitých arytmií)

 • má protirakovinné, antivirové a protiplísňové účinky
 • posiluje imunitu
 • zlepšuje využití kyslíku buňkou
 • zlepšuje viskozitu krve a podporuje správné prokrvení srdce, mozku a sexuálních orgánů
 • snižuje krevní tlak
 • působí na správný srdeční rytmus (léčí srdeční arytmie)
 • dodává energii

4/ Sterol

 • schopný předejít chronickému zánětu ledvin
 • schopný zabránit astmatu

 

PŮSOBENÍ

* posiluje imunitu, podporuje celkovou odolnost těla . Činí tak pomocí zvyšování počtu bílých krvinek, které tvoří první obrannou linii těla proti chorobám. Dále také dokáže regulovat nepřiměřené projevy imunitního systému (například při alergii, autoimunitním onemocnění = růže, revmatická artritida, lupus, sklerodermie apod.) a to díky normalizaci činnosti orgánů zodpovědných za imunitu

* vykazuje antivirové i antibakteriální vlastnosti (působí bakteriostaticky proti několika desítkám patogenních bakterií, včetně takových, jako jsou pneumokok, streptokok, zlatý stafylokok nebo tuberkulózní bacil). Stimuluje tvorbu T-lymfocytů (obranné částice, koncentrující se na místa, která napadli mikrobi nebo viry, proti kterým T-Lymfocyty poté působí).

* zánětlivá onemocnění = přírodní antibiotikum = vyhledává záněty v těle a likviduje je. Co se týká síly působení, je porovnatelný s účinky nesteroidních hormonů (např. s Hydrocortizonem).

* dodává energii, zvyšuje vytrvalost, omezuje pocit únavy = tím, že prokrvuje organismus, zlepšuje metabolismus a harmonizuje využítí energie v našem těle

* prospívá v období rekonvalescence, zlepšuje chuť k jídlu, má regenerační účinky (umožňuje např. lépe snášet ozařování a chemoterapii, je doporučován pro znovuzískání energie nebo zotavení těla po nemoci).

* podporuje dýchací systém, především efektivitu plic a využití kyslíku (zrychluje adaptaci buněk na nízké hladiny kyslíku)

* má pozitivní vliv na sexuální aktivitu, zlepšuje plodnost, podporuje mužskou potenci

* je silným antioxidantem

* zlepšuje vitalitu a fyzický výkon, zvyšuje sportovní výkon a vytrvalost

* detoxikuje organismus (zlepšuje dynamiku látkové přeměny buněk a výměnu látek v celém organismu, čímž napomáhá k odstraňování toxických látek z těla)..

 

ÚČINKY PODLE TČM:

 • doplňuje ledvinový jang
 • posiluje plicní jin
 • transformuje hlen a zastavuje kašel
 • uklidňuje ducha
 • vyživuje esenci ledvin
 • podporuje obrannou energii cchi

Využití Cordycepsu v tradiční čínské medicíně je velmi široké. Nejzásadnější je jeho funkce doplňovat esenci ledvin. Ledviny, chápeme-li je podle čínské medicíny, jsou skladištěm prenatální a postnatální esence Jing. Esence je ve své podstatě materializovanější čchi. Je nejjemnější tělesnou hmotou, která tvoří základ všech tkání. Napomáhá růstu, vývoji a reprodukci. Část esence dostáváme od rodičů – té říkáme prenatální esence a část tzv. postnatální esenci si tělo vyrábí ze vzduchu a potravy. Říká se, že v prenatální esenci je přímo odražena esence tří generací. S esencí je trochu problém. Prenatální esenci Jing (tu získanou od rodičů) si můžeme doplňovat jen velmi těžce. V podstatě od narození nám neustále ubývá. Dala by se přirovnat k svíčce. Když dohoří, tak život končí. Každé těhotenství (u žen) či pohlavní styk (u mužů), každé sáhnutí si do našich rezerv, hladinu esence snižují. A Cordyceps má tu výjimečnou vlastnost, že umí doplňovat esenci Jing!

Sílu Cordycepsu po tisíce let využívá tradiční čínská a tibetská medicína. Existují příběhy, které popisují, jak pasáci yaků vypozorovali na zvířatech změnu, pokud spásali Cordyceps. Zvířata byla vitálnější, silnější, zdravější i potentnější.

 

PODLE TČM A SOUDOBÝCH VÝZKUMŮ PŮSOBÍ KORDYCEPS PŘÍZNIVĚ U STAVŮ JAKO JSOU:

1/ Choroby dýchacích cest

V přiměřené míře rozšiřuje cévy, zlepšuje zásobování srdce a plic krví. Posiluje plíce, odstraňuje dušnost, kašel

a zlepšuje okysličení organismu, tím, že pomáhá rozšiřovat dýchací cesty. Budeme-li při snížené kapacitě plic užívat Kordyceps, je možné dosáhnout zřetelného efektu zlepšení. Je nazýván „přírodním antibiotikem“. Obsahuje polysacharidy, které vyvolávají imunitní odezvu při virové či bakteriální infekci, např. Streptococcus pneumoniae, Candida alabicans. Velmi účinný je např. u tuberkulózy plic, astmatu či rozedmy plic + při všech akutních virových či bakteriálních onemocněních.

2/ Onemocnění ledvin

Současná medicína dokázala, že Kordyceps zlepšuje výměnu látek v ledvinách, zlepšuje dynamiku buněk ve tkáni ledvin, napomáhá vylučování močoviny, napomáhá k lepší funkci ledvinových kanálků a glomerulů poškozených léky nebo zánětem. Kordyceps zaručuje dobré výsledky při odstranění tupé bolesti v oblasti kříže a nohou, zabraňuje častému pomočování, což je velmi důležité pro jedince, kteří trpí chorobami ledvin. Podle soudobých výzkumů působí podpůrně u pacientů s chronickým selháváním ledvin.

3/ Choroby cév srdce

Kordyceps je schopen postupně zvyšovat průtok krve cévami srdce, regulovat poměr vápníku a fosforu v krvi. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zabraňuje vzniku a podporuje rozpouštění trombů = působí tak preventivně proti infarktu či mozkové příhodě. Kordyceps je velice cenným prostředkem pro dlouhodobé léčení cévních chorob srdce.

4/ Jaterní problémy

Kordyceps vhodně doplňuje léčbu u jaterní steatózy, při zánětu nebo tvrdnutí jater (cirhóza). Zlepšuje jejich funkci a dokáže regenerovat jaterní buňky.

5/ Nádorová onemocnění

Kordyceps má všestranné regenerační účinky na hlavní orgány těla, jako jsou játra, ledviny, cévy srdce a dýchacích cest. Jako doplněk k lékům je skutečně efektivní u nádorových onemocnění. Stimuluje aktivitu leukocytů a obnovuje v krvi jejich hladinu. Zmírňuje vedlejší účinky radio a chemoterapie. Je vhodný pro dlouhodobé podávání.

6/ Antitoxické působení

Kordyceps může zlepšit vitalitu a dynamiku látkové přeměny buněk jater, ledvin, plic a výměnu látek celého organismu, což vede k odstraňování toxických látek z organismu, včetně toxických zbytků užívaných léků.

7/ Únavové stavy

Úspěšně se užívá při chronickém únavovém syndromu. Je často užíván vrcholovými sportovci ke zvýšení vytrvalosti a celkové energie.

8/ Osteoporóza

Podporuje produkci estrogenu, a proto může blahodárně působit při osteoporóze po menopauze

snížená imunita – zvyšuje obranyschopnost organismu, užívá se u opakovaných infekcí či chronických zánětů (má podobné účinky jako kortikoidy, ale bez jejich negativních vedlejších projevů)

9/ Diabetes

Působí příznivě u diabetu. Zlepšuje metabolismus glukózy. Dokáže upravovat hladinu cukru v krvi a zvyšovat citlivost buněk vůči insulinu.

10/ Anti-aging

Tradičně se používá jako prostředek pro udržení mládí. Užívá se při rekonvalescenci po vyčerpávajících onemocněních. Zlepšuje vstřebávání kyslíku, zvyšuje aerobní kapacitu a odolnost vůči únavě. Zlepšuje mozkové funkce. Působí blahodárně na pokožku.

Kordyceps sinesis je získáván z mycelií (podhoubí) přírodního Kordycepsu. Hmota získaná po zkvašení se rozmělňuje na prášek a balí se do kapslí. Kordyceps je schopen regulovat imunitu, zvyšovat odolnost organismu proti infekčním nemocem, snižovat únavu, předcházet vzniku nádorových onemocnění. Tento produkt neobsahuje hormony a jiné povzbuzující látky. Je ideálním prostředkem pro lidi fyzicky slabé nebo naopak fyzicky hodně namáhané, osoby se sníženou imunitou, lehce se unavující, s velkou hmotností a pro jedince s nádorovými onemocněními.

Víte co se skrývá uvnitř Vaší kapsle nebo co je lisováno ve Vaší tabletě Kordycepsu? Rozdělejte kapsli nebo rozdrťte tabletu a ochutnejte. Je zde velmi výrazný rozdíl v chuti.

Kvalitní Cordyceps = prášek má výraznou nahořklou chuť, která se dá přirovnat k hořkému kakau. Hořká chuť je především dána účinnou složkou adenosin X pokud nemá tuto výraznou chuť, jeho chuť je „ mdlá„ nebo dokonce nasládlá, je tam minimum kvalitního prášku Kordycepsu, pouze samá želatina a další přídavné látky.

 

Užívání

 • Užívat nejlépe na lačno, vždy zapít alespoň 200 ml vlažné vody.
 • V akutních případech užít co nejdříve po nástupu nemoci.
 • Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C = zvýší se tím vstřebatelnost jejich účinných látek.
 • Přípravky s Kordycepsem mohou narušit účinky některých imunosupresiv (léků užívaných k potlačení činnosti imunitního systému, například jako prevence odmítnutí transplantovaného orgánu tělem).
 • Dávkování je individuální, podle věku, váhy a diagnózy.

Upozornění

 • Nevhodný pro děti do 3let.
 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy.

Výše uvedené informace slouží pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pokud trpíte chronickou nemocí, jste těhotná či kojíte, tak se o vhodnosti užití jednotlivých potravinových doplňků informujte u svého lékaře.

Balení: 100 kapslí